Collection: Gourmet food
Buy Gourmet Food for Neopets
Gourmet Food has different uses in Neopets, and is defined as any edible item with a rarity between r90 and r100. Giving one to your pet makes him participate to the Gourmet Club and could maybe help you get a fabulous trophy !
Whether you're aiming to top the Gourmet Club leaderboard or simply enjoy the process of curating a collection of Neopia's finest culinary delights, Gourmet is a must-have for any dedicated Neopian. Start feeding your pet these rare treats today and embark on a gourmet journey that could lead to fame, fortune, and the ultimate bragging rights in Neopia!
Whether you’re looking to complete your food collection or add a special item to your Neopian showcase, these rare foods are waiting for a new home. Don’t miss your chance—grab yours now before they’re gone forever!
-
Sold out
Natural Hot Dog
Regular price $0.80 USDRegular priceUnit price / per$0.80 USDSale price $0.80 USDSold out -
Sold out
Meerca Apertif
Regular price $0.60 USDRegular priceUnit price / per$0.60 USDSale price $0.60 USDSold out -
Gelupepper
Regular price $0.30 USDRegular priceUnit price / per$0.30 USDSale price $0.30 USD -
Sold out
Leftover Shortcrust Pastry
Regular price $0.50 USDRegular priceUnit price / per$0.50 USDSale price $0.50 USDSold out -
Sold out
Raspberry Toffee Apple
Regular price $1.60 USDRegular priceUnit price / per$1.60 USDSale price $1.60 USDSold out -
Sold out
Zeenana Toffee Apple
Regular price $1.60 USDRegular priceUnit price / per$1.60 USDSale price $1.60 USDSold out -
Sold out
Pretty Purple Princess Negg
Regular price $0.80 USDRegular priceUnit price / per$0.80 USDSale price $0.80 USDSold out -
Floral Jelly
Regular price $0.10 USDRegular priceUnit price / per -
Steak Negg
Regular price $0.40 USDRegular priceUnit price / per -
Icy Doughnutfruit
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Checkered Doughnutfruit
Regular price $2.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Purple Doughnutfruit
Regular price $2.40 USDRegular priceUnit price / per$2.40 USDSale price $2.40 USDSold out -
Sponge Doughnutfruit
Regular price $2.40 USDRegular priceUnit price / per -
Hot Dog with Everything
Regular price $1.80 USDRegular priceUnit price / per -
Loretta Fontaines Perfect Pizza
Regular price $1.20 USDRegular priceUnit price / per$1.20 USDSale price $1.20 USD -
Sold out
Bread Wreath
Regular price $0.80 USDRegular priceUnit price / per$0.80 USDSale price $0.80 USDSold out -
Double Chocolate Jelly Beans
Regular price $2.00 USDRegular priceUnit price / per$2.00 USDSale price $2.00 USD -
Sold out
Vegetarian Sloth Wrap
Regular price $2.00 USDRegular priceUnit price / per$2.00 USDSale price $2.00 USDSold out -
Simmered Tropical Fruit Bowl
Regular price $1.20 USDRegular priceUnit price / per$1.20 USDSale price $1.20 USD -
Sold out
Linked Hot Dogs
Regular price $1.20 USDRegular priceUnit price / per$1.20 USDSale price $1.20 USDSold out -
Sold out
Sloth Wrap
Regular price $1.20 USDRegular priceUnit price / per$1.20 USDSale price $1.20 USDSold out -
Yellow Doughnutfruit
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$4.00 USDSale price $4.00 USD -
Sold out
Donut Burger
Regular price $2.00 USDRegular priceUnit price / per$2.00 USDSale price $2.00 USDSold out -
Sold out
Honey and Bacon Burger
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per$1.00 USDSale price $1.00 USDSold out -
Sold out
Mega Manoroot Sandwich
Regular price $0.20 USDRegular priceUnit price / per$0.20 USDSale price $0.20 USDSold out -
Flaming Tuskaninny Ice Cream
Regular price $1.60 USDRegular priceUnit price / per$1.60 USDSale price $1.60 USD -
Sold out
Spotted Easter Negg
Regular price $4.00 USDRegular priceUnit price / per$4.00 USDSale price $4.00 USDSold out -
Sold out
Grey Toast
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / per$3.00 USDSale price $3.00 USDSold out -
Chokato Deluxe Aisha Cake
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per -
Sold out
Our Famous Krawk Pie
Regular price $1.20 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Sold out
Rainbow Doughnutfruit
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price / perSold out -
Fire Faerie Red Pepper
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cybunny Day Canape
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per$1.00 USDSale price $1.00 USD -
Sold out
Rainbow Carrot
Regular price $3.40 USDRegular priceUnit price / perSold out